PISZĄ O NASZYM MEMORIALE

Wielkimi krokami zbliża się I MEMORIAŁ ZDZISŁAWA MIŁKOWSKIEGO. O naszym turnieju piszą miejscowe portale. Dzisiaj artykuł napisał portal Radom24.pl. Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu.

W Radomiu odbędzie się I Memoriał Zdzisława Miłkowskiego. Turniej, w którym udział weźmie 12 zespołów z rocznika 2004 organizuje Broń Radom.

Zdzisław Miłkowski

Zdzisław Miłkowski zmarł 7 lipca 2014 roku w wieku 69 lat. Był ikoną Broni Radom - niegdyś doskonały piłkarz, a potem trener klubu z Narutowicza 9. W ostatnich latach przed śmiercią pracował z rocznikiem 2004 ekipy z Plant.

Z tej okazji w dniach 21-22 listopada odbędzie się I Memoriał Zdzisława Miłkowskiego, własnie dla młodych chłopców z rocznika 2004 i młodszych. Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz przybliżenie wiedzy na temat życia i działalności trenera Miłkowskiego.

Miejscem rozgrywania spotkań będzie hala PG nr 13 przy ul. 25 Czerwca 79 w Radomiu. W turnieju weźmie udział 12 zespołów z całej Polski, tj. Polonia Warszawa, Mazowsze Grójec, MKS KSZO Junior Ostrowiec, Stal Stalowa Wola, Juventa Starachowice, ZWAR Warszawa, Delta Warszawa, Znicz Kłobuck, Star Starachowice, Korona Kielce oraz dwie drużyny Broni Radom.

Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na godz. 9:00 w sobotę (21 października). O godz. 10:45 odbędzie się oficjalne otwarcie turnieju, natomiast o 20:00 na plac gry wejdą byli podopieczni trenera Zdzisława Miłkowskiego. Oficjalne zakończenie turnieju zaplanowano na niedzielę (22 października) - godz. 16:15.

Każdy zespół rozegra 11 spotkań, ponieważ zaplanowano tzw. system ligowy - "każdy z każdym". Czeka nas więc dużo emocji, ale najważniejsza jest dobra zabawa i uczczenie pamięci wyjątkowego człowieka, jakim niewątpliwie był Zdzisław Miłkowski.

TU ARTYKUŁ Z PORTALU SPORTRADOM.PL

To będzie prawdziwe święto młodzieżowego futbolu. W Memoriale Zdzisława Miłkowskiego zagra 12 drużyn z rocznika 2004. Turniej odbędą się 21 i 22 listopada w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu.

Turniej poświęcony pamięci zmarłego w 2014 roku szkoleniowca będzie miał doborową obsadę. Poza dwoma zespołami Broni Radom w dwudniowych zmaganiach wezmą udział: Polonia Warszawa, Mazowsze Grójec, MKS KSZO Junior Ostrowiec, Stal Stalowa Wola, Juventa Starachowice, ZWAR Warszawa, Delta Warszawa, Znicz Kłobuck, Star Starachowice i Korona Kielce.

W hali PG 13 Radom rywalizować będą chłopcy z rocznika 2004. Dlaczego akurat tego? - To właśnie drużyna szkoleniowca. W ubiegłym rokuZdzisław Miłkowskiprowadził właśnie rocznik 2004, część dzieci przychodziła do niego w wieku 5 lat - podkreśla Krzysztof Banaszkiewicz, jeden z opiekunów młodych piłkarzy.

Do turnieju pozostało jeszcze nieco czasu. Dogrywane są ostatnie sprawy, ale organizatorzy już dzisiaj podkreślają. - Nie spodziewaliśmy się aż takiego wsparcia i zaangażowania sponsorów. Zapowiada się naprawdę duże piłkarskie wydarzenie w Radomiu. Nie zabraknie na nim uznanych marek piłkarskich, tak więc rywalizację sportową mamy zapewnioną. A rywalizować będzie o co, żaden młody adept futbolu nie wyjedzie od nas z pustymi rękami - zapowiadają.

Zdzisław „Wojtek” Miłkowski był z Bronią związany przez 55 lat. Najpierw piłkarz wszystkich kategorii wiekowych, potem jako trenerów zarówno seniorów, jak i dzieci. Pracował w klubie zarówno wtedy, kiedy do klubu płynął strumień pieniędzy z fabryki, jak i wtedy, gdy z finansami było naprawdę ciężko.

A TU RADOMSPORT.PL

Mocna stawka w Memoriale Zdzisława Miłkowskiego
Trwają intensywne przygotowania do I Memoriału Zdzisława Miłkowskiego. Impreza odbędzie się w dniach 21-22 listopada w PG 13 w Radomiu. Poznaliśmy już skład wszystkich drużyn, które zagrają w tej wyjątkowej imprezie.

Oprócz dwóch zespołów Broni prowadzonych przezRoberta Rogalę i Krzysztofa Banaszkiewicza, będzie można zobaczyć w akcji drużynę Mazowsza Grójec, prowadzoną przezKonrada Główkę, podopiecznego ŚP Zdzisława Miłkowskiego.

Pełny zestaw ekip (za bronradom.pl): Polonia Warszawa, Mazowsze Grójec, MKS KSZO Junior Ostrowiec, Stal Stalowa Wola, Juventa Starachowice, ZWAR Warszawa, Delta Warszawa, Znicz Kłobuck, Star Starachowice, Korona Kielce oraz dwie drużyny Broni Radom.