SPRAWIEDLIWY REMIS W DERBACH
Dzisiaj popołudniu rozegraliśmy mecz VII kolejki I radomskiej ligi młodzika. Naszym przeciwnikiem była lokalna drużyna MSPN Radomiak Radom. Po bardzo przeciętnym meczu padł bezbramkowy remis.
Mecz od pierwszych minut rozgrywał się w środkowej strefie boiska. Radomiak częściej był przy piłce ale nie mógł przedrzeć się przez bardzo dobrze i mądrze grającą defensywę BRONI. W pierwszej połowie żadna ze stron nie stworzyła stu procentowej sytuacji bramkowej. Gospodarze próbowali po rzucie rożnym natomiast Broń po strzale bardzo dobrze grającego Maćka Urbaniak z rzutu wolnego jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Jak na derby dużo było w tej połowie ostrej, fizycznej walki, ale wszystko z zachowaniem zasad fair play.
Druga połowa to troszkę lepsza gra gości. Ciężar gry częściej był przenoszony pod bramkę Radomiaka. Broń starała się dużo operować piłką, ale bardzo dużo było w jej grze niedokładności. Ogrom prostych podań trafiał pod nogi gospodarzy lub były niecelne. W tej połowie Bron stworzyła dwie bardzo klarowne sytuację. Najpierw Igor Fituch przejął niecelne podania bramkarza gospodarzy do obrońcy i oddał niecelny strzał z dobrej pozycji, a w końcówce meczu Broń wyszła z kontrą 3 na 1 i Bartek Piotrowski niedokładnie podał do Bartka Woźniaka. Gospodarze w drugiej części też stworzyli jedną sytuację 100% kiedy Igor Chebdowski w pięknym stylu obronił sytuację sam na sam.
Remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem który nie krzywdzi żadnej ze stron. To był typowy mecz derbowy- dużo walki mało gry w piłkę. Po tym remisie Broń utrzymała pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając lepszym bezpośrednim wynikiem meczy MSPN Radomiaka.
W najbliższą sobotę o godzinie 9.30 zagramy mecz VIII kolejki, a naszym przeciwnikiem będzie drużyna Oskara Przysucha.